Orzeł Lubawka 3:2 Unia Bardo

„Unia bez punktów w Lubawce

Równie emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Lubawce, gdzie Unia Bardo mierzyła się z miejscowym Orłem. Choć poziom meczu był zdecydowanie niższy niż widowisko w Bielawie, to także do końca trzymał w napięciu. Ostatecznie to gospodarze zwyciężyli 3:2 (2:0) i zdobyli swoje historyczne trzy punkty na poziomie czwartej ligi.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, choć mogli wyżej, jednak marnowali dobre okazje. Pierwszego gola Orzeł zdobył już w pierwszym kwadransie pojedynku, kiedy z najbliższej odległości odbitą od słupka piłkę do bramki skierował Duda. Chwilę później po długim zagraniu od obrońcy w dobrej sytuacji z Zygmuntem znalazł się atakujący miejscowych i zdaniem arbitra był faulowany w polu karnym przez Fudaliego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Grzelak. Taki też rezultat utrzymał się do przerwy, choć to miejscowi mieli jeszcze szanse by podwyższyć wynik.

Unia do przerwy prezentowała się słabo, ale zaraz po zmianie stron wzięła się za odrabianie strat i w zasadzie w ciągu kwadransa je odrobiła. W 47. minucie Dawid Różana wykończył dośrodkowanie z prawego sektora boiska i niezdecydowanie obrońcy, a dziesięć minut później Krocz doprowadził do remisu popisując się bardzo ładnym uderzeniem z głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Z remisu bardzianie cieszyli się chwilę, bo w 61. minucie po długim zagraniu w kierunku Zwolenika i jego indywidualnej akcji, Zygmunt znów musiał wyciągać piłkę z bramki. W efekcie miejscowi znów objęli prowadzenie i jak się okazało, nie oddali go do końca spotkania, choć zarówno i jedni i drudzy mogli w ostatnich dwóch kwadransach pokusić się o gole.

Unia po trzech kolejkach ma zero punktów i zajmuje 15 miejsce. Bardzianie mają jeden mecz mniej, bowiem w pierwszej kolejce pauzowali. Okazja na pierwsze oczka będzie w sobotę – do Barda przyjedzie Nysa Kłodzko, która do tej pory ma w swoim dorobku jedno zwycięstwo i dwie porażki. Podopieczni Arkadiusza Albrechta na inaugurację wygrali z Pogonią Pieszyce. Wczoraj ulegli zaś 0:2 Piastowi Żerniki, a w miniony weekend 0:3 AKS-owi Strzegom.”

ORZEŁ LUBAWKA 3:2 (2:0) UNIA BARDO

UNIA: Zygmunt – Świerzawski, Mateusz Fudali, Łużny, Szczepek(30 Wandzel) – Dawid Różana, Ślepecki(46 Wiszowaty), Krocz(87 Adrian Włodarczyk), Damian Różana – Chęciński(46 Piotr Fudali), Malczyk(60 Zieliński)

Relacja spotkania pochodzi ze strony: express-miejski.pl