Unia Bardo 0:2 MKP Wołów

Pomimo bezbramkowego remisu do przerwy, przegrywamy z MKP Wołów 0:2. Wyśmienicie mógł się rozpocząć mecz dla zawodników MKP, już w pierwszej minucie ruchliwy napastnik gości wyłuskał piłkę Dominikowi Zygmuntowi, jednak na całe szczęście nie zdołał skierować piłki do bramki.

W 8. minucie Daniel Chęciński wyłożył piłkę do Daniela Malczyka, jednak płaskie uderzenie napastnika bardzian było zdecydowanie zbyt słabe aby zaskoczyć Piotra Leciejewskiego.

W początkowej fazie meczu to głównie goście kontrolowali sytuację na boisku, jednak nie zagrażali zbyt poważnie bramce strzeżonej przez Zygmunta. W 20. minucie powinno być 1:0 dla Unii. Na akcję indywidualną zdecydował się Damian Różana, który przebojowo wdarł się w pole karne. Wydawało się, że w zamieszaniu piłka trafiła w rękę jednego z defensorów Wołowa. Gwizdek sędziego milczał, a piłka trafiła pod nogi Dawida Różany, który nie trafił do bramki.

Piętnaście minut później kolejna dwójkowa akcja. Tym razem Daniel Malczyk z lewego skrzydła dograł na 7. metr do Daniela Chęcińskiego. Ten jednak, zdecydował się na przyjmowanie piłki w polu karnym i jego strzał w drugie tempo został zablokowany.

Tuż przed końcem pierwszej połowy z szybką kontrą wyszli wołowianie, w pole karne wpadł Krystian Włodarczyk i mocno uderzył lewą nogą, jednak dobrze spisał się Dominik Zygmunt wybijając piłkę na rzut rożny.

Pięć minut po zmianie stron goście przeprowadzili składną akcję i podobnie jak przed przerwą w głównej roli Krystian Włodarczyk. Tym razem piłka po jego strzale w długi róg bramki zatrzepotała w siatce.

W 72. minucie na 2:0 mocnym uderzeniem głową podwyższył Sebastian Supranionek, wykorzystując precyzyjne dogranie z rzutu rożnego. Dziesięć minut przed końcem spotkania, drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną ukarany został Andrzej Wiszowaty.

W drugiej połowie goście zagrali dużo skuteczniej i w przekroju całego spotkania zwyciężyli zasłużenie. W 85. minucie trafienie honorowe dla Unii mógł zaliczyć Jakub Krocz, jednak główkując z trudnej pozycji przeniósł piłkę nad poprzeczką.

UNIA BARDO – MKP WOŁÓW 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Krystian Włodarczyk (50), 0:2 Sebastian Supranionek (72). Żółte kartki: Paweł Świerzawski, Andrzej Wiszowaty – Dominik Rosiński. Czerwona kartka: Andrzej Wiszowaty – za dwie żółte. Sędziował: Mateusz Lombardo (KS Legnica)

UNIA: Zygmunt – Świerzawski (83 Sojka), Mirosław Włodarczyk (46 Krocz), Rudy (46 Wiszowaty), Szczepek – Dawid Różana (80 Wrona), Ślepecki, Mateusz Fudali, Damian Różana – Chęciński (57 Idzi), Malczyk (67 Piotr Fudali)