Unia Bardo 3:2 Sokół Wielka Lipa – UNIA BARDO

Unia Bardo 3:2 Sokół Wielka Lipa

Miłą niespodziankę sprawili piłkarze bardzkiej Unii, którzy na własnym boisku pokonali 3:2 (1:1) wyżej notowanego Sokoła Wielka Lipa i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie.

Do przerwy kibice ujrzeli dwie bramki. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście z Wielkiej Lipy. Do siatki Unii trafił Castillo po celnym uderzeniu z główki. Sokół mógł już wcześniej objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam górą był nowy bramkarz unitów Rosenau, który obronił uderzenie jednego z napastników przyjezdnych. Bardzianie po stracie gola nie załamali się i szybko doprowadzili do wyrównania. Uczynił to Piotr Fudali, który wpadł w pole karne i przy bierności defensorów gości strzałem po ziemi ulokował piłkę między słupkami bramki przyjezdnych.

W drugiej połowie, podobnie jak przez większość pierwszej odsłony gry, z boiska wiało nudą. To jednak podopieczni Tomasza Zielińskiego byli bardziej zdeterminowani do zdobycia kolejnego gola i w około 65. minucie gry dopięli swego. Po dośrodkowaniu w polu karne źle w piłkę trafił Idzi, ale ta szczęśliwie powędrowała pod nogi Malczyka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę dał Unii prowadzenie. Chwilę później powinno być 2:2. Po indywidualnej akcji Wargina przed kapitalną szansą stanął Castillo, ale jeszcze lepiej interweniował Rosenau. Unia wyszła z kontrą, Fudali wywalczył rzut rożny, a stały fragment gry na bramkę zamienił Malczyk, który znalazł się tam gdzie być powinien i dał Unii dwa gole przewagi.

Goście kontaktową bramkę zdobyli kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry po bardzo ładnym uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Korytowskiego. Do końca pojedynku Sokół walczył o doprowadzenie do remisu, ale bardzianie dobrze odpierali ich ataki i po ostatnim gwizdku mogli wznieść ręce w geście triumfu.
Po ośmiu kolejkach i siedmiu rozegranych meczach Unia zajmuje w tabeli 13 pozycję z sześcioma punktami.

UNIA BARDO – SOKÓŁ WIELKA LIPA 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Kevin Castillo (26), 1:1 Piotr Fudali (36), 2:1 Daniel Malczyk (66), 3:1 Daniel Malczyk (72), 3:2 Jakub Korytkowski (76) . Żółte kartki: Jakub Korytkowski, Łukasz Iwaszków (Sokół). Sędziował: Grzegorz Rola (KS Wałbrzych)

UNIA: Rosenau – Świerzawski, Mirosław Włodarczyk, Krocz (46 Ślepecki), Mateusz Fudali – Damian Różana (80 Brzęczkowski), Wiszowaty (80 Tworzydlak), Sojka (74 Chęciński), Piotr Fudali – Idzi (68 Wandzel), Malczyk (81 Adrian Włodarczyk)